Харчове отруєння дитини

Батьки часто впадають в паніку, якщо їхню дитину нудить, у неї діарея або блювота, маючи на увазі, що це ознаки отруєння. На щастя, харчове отруєння трапляється не так часто, тому що причиною діареї або блювоти може бути проста вірусна інфекція, яку діти можуть підхопити в дитячому садку або в школі. Якщо дитина перебуватиме у групі ризику сильних отруєнь, батькам слід навчитися розпізнавати ознаки отруєння і запобігати їх.

Симптоми харчового отруєння у дітей

Симптоми харчового отруєння можуть змінюватись в залежності від того, що було його причиною. Часто ознаками отруєння може бути блювота, діарея, нудота та біль у животі. Іншими ознаками при наявності кишкової палички може бути пронос з кров’ю або лихоманка при сальмонельозної інфекції. Токсини, такі як при ботулізмі, можуть стати причиною серйозної нейротоксичних симптомів таких як двоїння в очах, ускладнення при ковтанні, порушення функцій мови і дихальних функцій. Залежно від джерела отруєння симптоми можуть проявитися через кілька годин або днів після вживання зараженої їжі.

Лікування харчового отруєння у дітей

Так само як і при діареї або блювоті викликаних інфекцією шлунку, лікування харчового отруєння спрямоване на запобігання зневоднення організму. Антибіотики не завжди допомагають у випадках з харчовим травленням, хоча при отруєннях викликаних складними інфекціями і паразитами лікування необхідно. Радимо звернутися до Вашого педіатра, якщо Ви запідозрили симптоми харчового отруєння у дитини, особливо якщо у нього діарея з кров’ю, висока температура та ознаки зневоднення або якщо він не видужує довгий час.

Попередження харчового отруєння у дітей

Оскільки харчове отруєння складно розпізнати і в наявності не багато методів його лікування, то краще в першу чергу спробувати його запобігти. Наведемо декілька порад як виростити дітей здоровими і запобігти отруєння:

* Ретельно мийте руки перед тим як приготувати їжу або подати її на стіл;
* Уважно і відповідально ставитеся до процесу приготування їжі перед тим як нагодувати дитину, особливо при приготуванні м’яса, риби та яєць;
* Відокремте продукти та посуд, коли ви готуєте, сервіруєте і забираєте зі столу, щоб вони не заразилися мікробами один від одного, мийте посуд у гарячій воді з миючим засобом;
* Поставте в холодильник продукти, що залишилися або їжу якомога швидше в перебігу декількох годин після приготування або подачі на стіл, температура в холодильнику не повинна бути не нижче 40 Ф, а в морозилці не вище 0 Ф;
* Ретельно промивайте овочі та фрукти перед тим як дати її дитині;
* Використовуйте тільки пастеризоване молоко і соки;
* Викиньте їжу, яка на вашу думку може бути заражена або у якої закінчився термін придатності, навіть якщо вона не пліснявіє і не має запаху, оскільки Ви не завжди можете визначити, заражений такий продукт чи ні.

Що необхідно знати про харчове отруєння у дітей:

* Практично кожен продукт може бути заражений і може викликати харчове отруєння, але є деякі продукти, які вважаються потенційно небезпечними для дітей, включаючи непастеризоване молоко та інші молочні продукти, погано приготоване м’ясо і птиця, сирі морепродукти і салати, приготовані в магазинах та супермаркетах;
* Їжа може стати зараженої і викликати отруєння в декількох випадках, наприклад, якщо продукт вирощений або приготовлений на зараженій воді, неправильно оброблений або законсервовано, недостатньо добре приготований, заразився під час приготування від «сусідніх» заражених продуктів або якщо їжа приготовлена ​​хворою людиною, яка не вимимила добре руки.
* Мед може бути причиною ботулізму, тому утримайтеся давати мед дітям у віці до року;
* Звичайно ми не можемо однозначно визначити, яка їжа погана чи може викликати отруєння у дитини своїм запахом або кольором. Багато заражених продуктів  виглядають і пахнуть нормально. До того ж сьогодні, на превеликий жаль, до складу дуже багатьох продуктів входять шкідливі речовини. Але краще не купувати «сумнівних» продуктів в магазинах і на ринку, уважно дивитися на дату виготовлення і термін придатності продукту. Дуже добре, якщо Ви використовуєте овочі та фрукти з домашнього городу і знаєте де, як і ким вони вирощені. І звичайно не забувайте про гігієну.