Проект "Садочок- простір дружній до дитини"

УЧАСТЬ ДНЗ №378 У ПРОЕКТІ
«САДОЧОК – ПРОСТІР, ДРУЖНІЙ ДО ДИТИНИ»

У 2016 – 2017 р.р. Міжнародним фондом «ЮНІСЕФ» у 5-ти областях України реалізується проект під назвою «Сприяння соціальній згуртованості та інтеграції внутрішньо переміщених осіб на сході України» який включає в себе кілька напрямів.

Це:

- Раннє втручання;

- Спорт заради розвитку;

- Молодіжні клуби.

Одним із компонентів цього великого проекту є дошкільна освіта, підтримка дошкільних навчальних закладів у 5 ти східних областях України:  Донецькій, Луганській, Запорізькій, Дніпропетровській та Харківській областях із залученням 2600 педагогів із 804-ох дошкільних навчальних закладів.

Даний проект реалізується на підставі таких нормативних документів, як:

·         Лист Міністерства освіти і науки України від 10.01.2017 № 2-39 ««Про упровадження проекту «Садочок − простір дружній до дитини»

·         Лист Всеукраїнського фонду «Крок за кроком» від 12.01.2017 № 54 «Про упровадження проекту «Садочок − простір дружній до дитини»

Термін дії проекту: грудень 2016 - квітень 2017 року

УЧАСНИКИ ПРОЕКТУ:

·         ДНЗ України

·         опорні ДНЗ для надання наставницької підтримки в кожній області

·         регіональні координатори

·         консультанти-тренери, серед яких 3 з ДНЗ № 378

Очікувані результати

Вихователі матимуть кращі навички щодо:

·       створення та підтримки дружнього до дитини сприятливого до багатоманіття, інклюзивного середовища;

·       розвитку позитивної самооцінки у дітей дошкільного віку;

·       навчання дітей, як виражати свої почуття, справлятися зі стресом та емоціями

·       вирішенню конфліктів та протидії цькуванню.

У січні - лютому 2017 р. у м. Дніпрі, Камьянському, Павлограді, Нікополі, відбулися навчально-практичні семінари для педагогів опорних закладів проекту. Під час семінару тренери-консультанти ознайомили педагогічних працівників Дніпропетровщини з новими методиками роботи з дітьми, а саме: “Ранкові зустрічі” та “Лялька як персона”. Приємно відзначити, що стати тренерами організатори запросили педагогів ДНЗ № 378 виховтеля- методиста Єрмакову О.Г.,практичного психолога Вакольчук А.Г. та вихователя Татаринову О.В. як педагогів, що мають практичний досвід та педагогічні наробки у роботі за проектом «Лялька як персона».

Всі учасники семінару отримали навчально-методичні посібники “Доброго ранку: ми раді, що ви тут” та Ляльку для роботи з дітьми. Незабаром отриманий цінний досвід буде розповсюджений  серед інших дошкільних закладів міста і області.