Експрес-інформація Головного управління ДСНС України у Дніпропетровській області щодо попередження пожеж в опалювальний період

13 лист. 2015
Головне управління ДСНС України у Дніпропетровській області повідомляє, що з настанням холодного періоду на Дніпропетровщині щорічно зростає кількість пожеж, а також випадків травмування та загибелі людей на них.

Переважна більшість цих надзвичайних подій припадає на житловий сектор й спричинена необережністю громадян з вогнем, зокрема при палінні в нетверезому стані чи необережному використанні електрообігрівачів та опалювальних печей, їхню несправність, короткі замикання внаслідок перевантаження електромереж тощо.

Велика помилка людей, причому всіх вікових категорій, - використання для обігріву приміщення печей для приготування їжі. Попу-лярністю в цій справі користуються як електроплитки, так і газові плити. Наголошуємо: це суворо заборонено!

Перед початком опалювального сезону побутові газові котли, печі та інші опалювальні прилади мають бути старанно перевірені й відремонтовані.

Ще одною і найпоширенішою причиною пожеж та загибеллю людей на них є куріння у ліжку. При цьому, більшість потерпілих від вогню - це особи в стані алкогольного сп'яніння. У холодні пори року їх кількість помітно зростає - саме таким чином деякі громадяни намагаються зігрітися. Додайте сюди паління напідпитку і традиційну нездатність в такому стані контролювати ситуацію - і усі причини для трагедії в наявності.

Особливо опікуйтесь тим, аби під час обігріву житла не постраждали діти, або ж їхні пустощі не призвели до біди!

Отже, щоб лихо не прийшло до вашої оселі, зробіть своєчасні висновки, будьте уважними та обережними, а особливо, дотримуйтесь протипожежних правил. При виявленні вогню чи запаху диму негайно телефонуйте за телефоном 101.

Головне управління ДСНС України у Дніпропетровській області з метою запобігання виникнення пожеж та інших надзвичайних подій, звертається до громадян з проханням дотримуватися правил пожежної безпеки під час користування різними обігрівальними приладами.

Під час експлуатації електрообігрівальних приладів слід:

- перед увімкненням обігрівального пристрою переконатись, що він не має механічних ушкоджень;

- не вмикати одночасно багато електроприладів у подовжувач, адже електромережа може не витримати перевантаження;

-  не розміщувати обігрівач поблизу легкозаймистих предметів;

- не накривати радіатор електроприладу та не використовувати обігрівач для сушки одягу;

-  не залишати ввімкненими електрообігрівальні пристрої під час виходу з будинку. Під час експлуатації пічного опалення забороняється:

-  залишати печі без догляду або доручати нагляд за ними малолітнім дітям;

-  користуватися печами, які мають тріщини;

-  розміщати горючі речовини і матеріали безпосередньо перед топковим отвором;

- зберігати не загашені вуглини та попіл у металевому посуді, встановленому на дерев'яній підлозі або горючій підставці;

-  сушити й складати на печах одяг, дрова, інші горючі предмети та матеріали;

-  застосовувати для розпалювання легкозаймисті та горючі рідини.

Пам'ятайте, що виконання цих рекомендацій стане гарантією безпеки для Вас та Ваших близьких. У разі виникнення пожежі чи іншої надзвичайної події негайно телефонуйте до Служби порятунку за номером "101".