Стрітення відзначаємо, Весну-красну закликаємо

15 лют. 2016
В дошкільному закладі впроваджено в практику святкування обрядових свят українського народу. Одним з таких є свято Стрітення. Адже за давніми українськими повір'ями саме на Стрітення зима зустрічається з весною, і сутичка між ними триває протягом усього дня. Більшість прикмет вказують: якщо перемагає тепло, то вже незабаром настане весна. В народі є один звичай, якщо викликати пташок з вирію, то вони швидко прилетять і швидше настане весна . Віддавна в Україні люди виробляли з тіста і випікали жайворонків, роздавали їх дітям, щоб дітки здоровими росли і весну закликати йшли. Вважалося, що саме ці птахи на своїх крилах весну приносять і зиму проганяють. Для цього вихователі з дітьми ліпили пташок з тіста і промовляли: «Летіть воронки до нашої сторонки, летіть ластів’ята до нашої хати, зиму проводжати, весну зустрічати». Робили цих пташок з гарними думками, щоб вони вийшли рум’яні і смачні. А потім заспівали веснянку з надією на швидке тепло, весняну радість і мир.

Фото тут: Стрітення-2016